SineFilozofi Sempozyum Duyurular

Duyurular

 

Bugün sizleri Ankara’da 7 -8 Aralık 2024 tarihinde,  SineFilozofi Dergisi ve Sinema ve Felsefe Derneği işbirliğinde düzenlenen, düşünen, üreten ve mevcut dünyaya alan açan herkesi bir araya getirmeyi amaçlayan 7. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu’na davet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sinema ve Felsefe Sempozyumuna, 7. Yılımızda, sinema ve felsefe alanında öne çıkan Davetli Konuşmacılarımızı sizlere bildirmekten onur duyarız.

Bu yıl sempozyumumuzda “Politik Film – Üçüncü Sinema’nın Diyalektiği”, “Sinemayı Anlamak”, “Marksizm ve Medya Araştırmaları” ve “Yeni Başlayanlar İçin Kapital” gibi kitapların yazarı Prof. Mike Wayne, felsefe ve film, etik ve estetik alanında çalışmalar yapan, aynı zamanda Film-Philosophy dergisi yayın kurulu üyesi Dr. Chiara Quaranta ve film felsefesi alanında çalışmaları bulunan Dr. Cristóbal Escobar Keynote Speaker olarak yer alacaktır.

Bunun yanında, dünyanın önde gelen festivallerinden ödüllerle dönmüş dünyaca ünlü yönetmenler Christian Petzold ve Semih Kaplanoğlu yönetmen katılımcılarımız olarak sempozyumumuzda yer alacaktır.

Davetli konuşmacılarımız yanında, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da, sinema ve felsefe ilişkisi üzerine derinlemesine düşünme ve tartışma olanağı yaratma amacıyla Sempozyum, sinema uygulayıcıları ile akademik çevre ve tüm sinemaseverleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede Sempozyum’da, akademik alanda çalışma yürütenlerin ve sinema-felsefe üzerine düşünenlerin bildiri sunumları ile sinemamızda ürün veren yönetmenlerimizin, sanatçılarımızın söyleşileri yer alacaktır.

7-8 Aralık 2024 tarihinde Ankara’da gerçekleştireceğimiz SineFilozofi Dergisi 7. Uluslararası Sinema ve Felsefe Sempozyumu, Cer Modern Sanatlar Merkezi işbirliği ile CerModern Konferans Salonunda yapılacaktır.

Adres: Altınsoy Cad. No:3 Sıhhıye, Ankara

Sempozyumumuz, yurtdışından katılan katılımcılar için hibrit formda düzenlenecek olup, yurt içinden dâhil olacak katılımcıların yüz yüze katılımları beklenmektedir.

Sempozyumun dili Türkçe ve İngilizcedir. Gönderilen bildiriler, bilim kurulunda yer alan  en az iki hakem tarafından kör hakem sistemi ile değerlendirilecektir. Sempozyumda kabul edilen ve sunulan bildiler, yine hakemlik sürecinin ardından elektronik ortamda yayımlanacak olan “Tam Metinler Kitabında” yayınlanacaktır.

Bildiri özet metinlerinin en az 150 en fazla 350 kelime, bildiri tam metinlerinin ise en az 3000 en fazla 7000 kelime olması gerekmektedir. Metinlerin hazırlanmasında ise SineFilozofi Dergisi’nin yazım kurallarının dikkate alınması gerekmektedir. (https://www.sinefilozofi.com/dergi-hakkinda/yazim-kurallari/).

Bu yıl itibariyle bildiri özetlerinin, web sitemiz üzerinden (https://www.sinefilozofi.com/bildiri-ozet-formu/)  belirlenen tarihler içerisinde gönderilmesi gerekmektedir.

Sempozyuma Tam Metin gönderimi zorunlu değildir. Tam metinlerinin yayınlanmasını arzu eden katılımcıların, tam metinlerini belirlenen tarihler içerisinde [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.